Projekt ” Pieniądze” w grupie Sówki

W ostatnim tygodniu lutego w grupie Sówki zrealizowany został projekt ” PIENIĄDZE”. W ramach realizacji tego tematu dzieci obejrzały prezentację multimedialną, dzięki której zapoznały się z historią pieniądza, poznały miejsce w którym są one produkowane. Seria opowiadań z cyklu ” Pan Sebastian” wprowadziła dzieci w temat pieniądza oraz pojęć takich jak: rewers, awers, bank, bankomat, oszczędzanie. Dla utrwalenia i ugruntowania tematu dzieci wybrały się do bankomatu, gdzie miały możliwość zobaczyć proces wypłacania pieniędzy. Poszerzając swoja wiedzę dzieci eksperymentowały z pieniędzmi, wykonywały swoje monety, które wykorzystały do pracy plastycznej. Temat pieniędzy to dobry moment na utrwalanie znajomości cyfr oraz umiejętności dodawania. Zabawa w sklep oraz wszystkie zabawy ruchowe, śpiewno-kołowe dostarczyły dzieciom wiele radości i emocji, stały się okazją do utrwalania zdobytych wiadomości.