MOBILNE PLANETARIUM w naszym przedszkolu.

W poniedziałek 4 marca 2019 r. dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w seansie edukacyjnym w mobilnym planetarium ” Mój kosmos”. Dzięki pokazom, dzieci dowiedziały się i zobaczyły jak powstaje wszechświat, galaktyki, Układ Słoneczny. Pokaz dla każdej grupy odbył się w specjalnej kopule o kształcie kuli, która dawała wrażenie przestrzeni kosmicznej. Dzieci odbyły podróż przez Układ Słoneczny, przechadzały się po Marsie, lądowały na Księżycu, poznały zjawiska związane z ruchem sfery niebieskiej, zmianą położenia planet, zaćmienia Słońca i deszczem meteorytów. W jednej chwili przedszkolaki przeniosły się w zagadkowy świat kosmosu. Pokaz dostarczył dzieciom wiele niezapomnianych kosmicznych wrażeń.