SÓWKI Z WIZYTĄ U WETERYNARZA.

SÓWKI Z WIZYTĄ U WETERYNARZA

30.10.2019 roku w związku z realizacją tematu „Zwierzęta domowe” grupa Sówki wybrała się na wycieczkę do gabinetu weterynaryjnego PANDA. Celem naszego spotkania było poznanie specyfiki pracy weterynarza, kształtowanie postaw humanitarnych w stosunku do zwierząt, uświadomienie, że zwierzęta, tak jak i ludzie, są żywymi istotami, które też chorują i cierpią, oraz wymagają pomocy i leczenia. Przedszkolaki dokładnie obejrzały gabinet weterynaryjny, dowiedziały się na czym polega praca weterynarza. Lekarz weterynarii, Pani Marta Ceregrzyn, opowiedziała o sposobie pielęgnacji zwierząt domowych, a także jak należy się zachować podczas kontaktu z niebezpiecznym zwierzęciem. Dzieci poznały narzędzia medyczne potrzebne do badania zwierząt. Z wielkim zaciekawieniem oglądały wszystkie pomieszczenia kliniki. Pani weterynarz opowiedziała przedszkolakom do czego służą znajdujące się w nich urządzenia. Dzieci brały aktywny udział w spotkaniu i chętnie opowiadały o swoich małych przyjaciołach i ich problemach ze zdrowiem. Pani weterynarz podkreśliła konieczność mycia rąk po każdym kontakcie ze zwierzętami. Na zakończenie wizyty dzieci wręczyły Pani Marcie laurkę, Pani weterynarz natomiast obdarowała dzieci notesikami.
Cała nasza grupa pięknie dziękuje Pani Marcie Ceregrzyn za to ciekawe spotkanie!