„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” /Janusz Korczak/

O PRZEDSZKOLU – Publiczne Przedszkole nr 1 im. Krasnala Hałabały swoją działalność rozpoczęło prawie 70 lat temu. Organem prowadzącym jest Urząd Miasta Kobyłka. Placówka położona jest przy ul. Kościuszki 6. Przedszkole posiada dwa place zabaw. Jeden z nich tworzy integralną część z budynkiem przedszkola. Ogród przedszkolny wyposażony jest w sprzęt rekreacyjny dający możliwości aktywności dzieci w zabawie.

Jednopiętrowy budynek stwarza dzieciom doskonałe warunki pobytu i zabawy. Placówka posiada 8 przestronnych sal dydaktycznych. Ponadto przedszkole dysponuje gabinetem terapeutyczno-logopedycznym. Na dużej sali gimnastycznej odbywają się rożnego rodzaju uroczystości przedszkolne, cykliczne przedstawienia teatralne, ćwiczenia gimnastyczne oraz zajęcia z rytmiki.

W naszej pracy staramy się zapewnić dzieciom najlepszą opiekę oraz warunki do prawidłowego rozwoju fizycznego i intelektualnego. Dlatego też stosujemy metody nowatorskie i te, które już wcześniej zostały sprawdzone.

Przedszkole jest otwarte na współpracę z rodzicami. Bierze udział w działaniach pozwalających włączyć się dzieciom w życie środowiska lokalnego i odkryć, że są jego częścią. Pracownicy czynią wszelkie starania, by dzieci czuły się w przedszkolu bezpiecznie.