O przedszkolu

Publiczne Przedszkole nr 1 im. Krasnala Hałabały swoją działalność rozpoczęło prawie 70 lat temu. Organem prowadzącym jest Urząd Miasta Kobyłka. Placówka posiada dwie siedziby.

Siedziba główna położona jest przy ul. Kościuszki 6. Przedszkole posiada plac zabaw, tworzy on integralną część z budynkiem przedszkola. Ogród przedszkolny wyposażony jest w sprzęt rekreacyjny dający możliwości aktywności dzieci w zabawie. Placówka posiada 9 przestronnych sal dydaktycznych. Ponadto przedszkole dysponuje gabinetem terapeutyczno-logopedycznym.

Druga siedziba zlokalizowana jest przy ul. Ks. Marmo 13C. Posiada niewielki plac zabaw, 8 sal dydaktycznych, gabinet psychologiczno- logopedyczny oraz gabinet terapeutyczny.

W naszej pracy staramy się zapewnić dzieciom najlepszą opiekę oraz warunki do prawidłowego rozwoju fizycznego i intelektualnego. Dlatego też stosujemy metody nowatorskie i te, które już wcześniej zostały sprawdzone.

Przedszkole jest otwarte na współpracę z rodzicami. Bierze udział w działaniach pozwalających włączyć się dzieciom w życie środowiska lokalnego i odkryć, że są jego częścią. Pracownicy czynią wszelkie starania, by dzieci czuły się w przedszkolu bezpiecznie.