Rekrutacja uzupełniająca

05-230 KOBYŁKA
tel. (22) 786-12-18

O przedszkolu
Historia przedszkola sięga prawie 70 lat wstecz. Przez szereg lat pracy naszego przedszkola funkcjonowaliśmy bez patrona i na wniosek Rady Pedagogicznej oraz po konsultacjach  z radą rodziców wystąpiono do Urzędu Miasta z wnioskiem o nadanie imienia. Okazja do nadania nazwy była nie byle jaka, bo zbliżała się rocznica 50-lecia istnienia przedszkola. W związku z tym  dnia 01.06.1995r. Przedszkole NR 1 w Kobyłce otrzymało imię KRASNALA HAŁABAŁY.

Przy wyborze imienia kierowano się istotnym kryterium, aby patronem przedszkola była postać z bajki, odgrywająca w życiu małego dziecka istotną rolę, która będzie rozbudzała pozytywne uczucia dzieci zainteresowania przyrodnicze, literackie, kształtowała postawy moralne, wrażliwość na piękno przyrody i otaczającego świata w sposób prosty, optymistyczny, humorystyczny i zrozumiały. Z tych właśnie względów wybór padł na dobrotliwego, poczciwego leśnego ludka Krasnala Hałabałę, głównego bohatera książki „z przygód Krasnala Hałabały” autorstwa Lucyny Krzemienieckiej. Ilustratorem do książki „Przygód Krasnala Hałabały” jest nasz gość pan Zdzisław Wytwicki.  Z okazji nadania imienia i związanych z tym uroczystości  napisano słowa „Hymnu Przedszkola”, stworzono logo placówki, emblematy, dyplomy, itp… Od tej chwili Krasnal Hałabała -  pozytywny bohater literatury dla dzieci , towarzyszy nam na co dzień w pracy, nauce, zabawie i odpoczynku. Przedszkole umożliwia dzieciom kontakt z klasyką literatury polskiej poprzez nieograniczony dostęp do książek i czasopism, codzienne czytanie fragmentów opowiadań o Krasnalu.

Niebieska karta
  KONCEPCJA PRACY PP1

Projekt i realizacja: MGWEB © 2014 PRZEDSZKOLE NR 1 W KOBYŁCE IM. KRASNALA HAŁABAŁY All rights reserved. Liczba wejść: 493418, dziś: 154